wyrzucał opony

 Wciąż mówi się o ochronie środowiska i o tym, żeby wspólnie dbać o czystość. Nie wszyscy jednak stosują się do tych zasad.

 

Ul. Długa,  w tym miejscu ludzie często  wyrzucają odpady, swoim zachowaniem naruszając prawo. To także poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Kilka dni temu, tuz po godz. 9.00, ten starszy mężczyzna wyrzucił  dwie stare opony na teren zielony i wydawało mu się,  pewnie wtedy że będzie bezkarny. Mężczyzna jednak przeliczy się, bo jego niecne zachowanie nagrała tzw. fotopułapka rozstawiona przez strażników  miejskich. Obecnie trwają czynności ustalenia właściciela pojazdu. Grozi mu mk w kwocie do 500 zł. lub wniosek do Sądu.

 

Strażnicy miejscy podczas codziennej służby walczą każdego dnia ze  zjawiskiem nielegalnych wysypisk śmieci.

 

Zgodnie z prawem porzucanie śmieci na przykład w lesie czy na ulicy, traktowane jako wykroczenie, za które grozi kara w wysokości do 500 złotych.

 

Warto zauważyć, iż w ostatnich dniach strażnicy miejscy  wystawili kolejne cztery mandaty karne za palenie śmieciami w piecach. W ujawnionych przypadkach mieszkańcy do pieca  oprócz węgla i drzewa wrzucali również sklejkę i duże ilości plastyku.

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif