apel do młodziezy: ograniczcie przebywanie w miajscach publicznych

 

W związku z czasowym zawieszeniem zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych, w płockich  galeriach handlowych oraz miejscach, gdzie mogą gromadzić się większe grupy młodzieży pojawiają się od czwartku patrole straży miejskiej. Dzieci i młodzież musi zrozumieć, że zawieszone zajęcia w szkołach to  nie jest czas ferii, a odizolowania w celu uniknięcia zakażenia  koronawirusem.


Z naszej strony prowadzone działania prewencyjne i profilaktyczne odbywają się  na zasadzie informowania przede wszystkim dzieci i młodzieży, która może w takich miejscach przebywać o zagrożeniach, jakie się z tym wiążą. Podstawą prawną jest ustawa o strażach gminnych, gdzie w art. 11 jest zapis o informowaniu społeczeństwa o skali i rodzajach zagrożeń.

 

Na razie naszymi narzędziami jest perswazja i przemawianie młodym ludziom do rozsądku. W uzasadnionych przypadkach będziemy także nieletnich  legitymować,  a w skrajnych przypadkach informować o ich zachowaniu rodziców i  szkoły.

 

Do dyżurnego SM wpłynęły już od anonimowych osób pierwsze  interwencje dotyczące grupowania się na terenie miasta osób nieletnich. Również pracownicy monitoringu miejskiego mają natychmiast reagować w przypadku ujawnienia przebywania w miejscach publicznych większych grup osób nieletnich.  

 

Dlatego, też zwracam się z prośbą do   rodziców  by kontrolowali co robią ich dzieci i gdzie się znajdują. Prosimy nie zapominać, że odpowiedzialność za zachowanie niepełnoletnich spoczywa przede wszystkim na rodzicach i opiekunach.

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif