auto nie odpala ? Straż Miejska pomoże, ale nie zawsze ...

Straż Miejska w Płocku w bardzo wyjątkowych sytuacjach pomoże odpalić unieruchomione auto.  Ostatnie dni pokazały, że problemy z rozładowanym akumulatorem zdarzają się często.


Zmuszeni byliśmy do ograniczenia do minimum pomocy w odpalaniu aut m.in. ponieważ powtarzały się zgłoszenia od tych samych kierowców, którzy dzwonili codziennie. Kierowcom, którzy wykorzystują  strażników jako bezpłatną pomoc drogową odmawiamy przyjazdu, radzimy wizytę w warsztacie samochodowym lub zakup nowego akumulatora.

 

Płocka  straż miejska nie świadczy takich usług jak  pomoc w uruchomieniu auta w trakcie mrozów "na telefon". Co powiedzieliby mieszkańcy, gdyby radiowozy jeździły np. z centrum  na drugi koniec miasta, by "odpalić" komuś auto? Kto poniósłby np. koszty benzyny?
Naszym priorytetem w chwili obecnej jest pomoc osobom bezdomnym i walka z Covid 19.
Z zupełnie inną sytuacją mamy jednak do czynienia, gdy strażnicy przejeżdżą akurat obok unieruchomionego samochodu, a kierowca potrzebuje pomocy. Wtedy taka pomoc odbywa się niejako "przy okazji" i nie powinna wzbudzać kontrowersji.

 

Zdarzały się również pretensje kierowców, że według nich za długo czekali na patrol, który miał im pomóc w uruchomieniu auta. W tym momencie przypominamy, iż  w pierwszej kolejności były i będą realizowane zgłoszenia wymagające podjęcia natychmiastowej interwencji. Jeżeli patrol znajduje się w pobliżu i nie podejmuje innej interwencji, możemy pomóc. Prosimy dzwonić tylko w awaryjnych sytuacjach. Nie we wszystkich przypadkach udaje się ożywić akumulatory.

 

Informujemy również, że nie posiadamy specjalnego urządzenia rozruchowego a jedynie przewody, dlatego po  przyjeździe na miejsce prosimy kierowcę, aby sam podłączył kable.
I prawie wszyscy rezygnują, twierdząc, że nie wie, jak dobrze to zrobić, żeby nie uszkodzić swojego auta. Warto zauważyć, że wiele nowych aut ma dwa akumulatory – jeden rozruchowy i drugi przeznaczony do zasilania elektroniki pokładowej. Podpięcie się
z przewodami do niewłaściwej baterii grozi poważną awarią. Nie jesteśmy ubezpieczeni od takich sytuacji.

 

Ponadto należy pamiętać też, aby samochód „dawcy” w tym przypadku pojazd  straży miejskiej miał akumulator o podobnej pojemności lub większy, w innym przypadku odpalenie auta nie tylko będzie trudne, ale może skończyć się rozładowaniem baterii dawcy.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png