17-latek bez uprawnień

17-latek bez uprawnień

Strażnicy miejscy zatrzymali 17-latka, który kierował audi bez uprawnień. Na  dodatek podał dane osobowego swojego kolegi, który siedział obok niego, jako pasażer.


W ostatni weekend sierpnia, po godz. 21 strażnicy miejscy na ul. Stary Rynek, gdzie obowiązuje „zakaz ruchu”  zauważyli osobowe audi,  którym poruszało się 5 młodych osób.  Patrol zatrzymał pojazd do kontroli, podczas której okazało się, że samochodem kieruje 17-latek. Poza tym, że 17-latek  nie miał uprawnień do kierowania, to podczas legitymowania posłużył się dokumentami  należącymi  do pasażera, będącego właścicielem pojazdu.

 

Choć już na pierwszy rzut oka widać było, że osoba na zdjęciu bardziej przypomina pasażera, niż kierującego, to  cały czas z uśmiechem na ustach 17-latek usilnie przekonywał strażników, że "zdjęcie  robił sobie bardzo dawno, dlatego teraz  wygląda inaczej".

 

Panowie od razu przyznali się do oszustwa, kiedy na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji.

 

I, tak służby mundurowe wystawiły 17 – latkowi 3 mandaty karne:  500 zł za poruszanie się po drodze objętej znakiem B-1, 500 zł za jazdę bez uprawnień i 300 zł. za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości. Pasażer, jednocześnie właściciel auta, otrzymał mandat karny w wysokości 300 zł za udostepnienie auta osobie bez uprawnień.

 

Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png