dbajmy o czyste miasto

Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez strażników miejskich jest dbanie o czystość i porządek w mieście. Patrole prowadzą kontrole ulic, chodników, parków i skwerów, a także nieruchomości i posesji prywatnych.


Nie jest tajemnicą, iż wiele osób na miejsca nielegalnego składowania śmieci wybiera przeważnie obrzeża miast bądź rejony mało uczęszczane przez mieszkańców. Najczęściej płocczanie wyrzucają stare meble, opony, gruz budowlany oraz odpady komunalne, a nawet szyby samochodowe oraz pozostałości po rozbiórce aut, a i fotele, łóżko czy domowe śmieci, też zostają wyrzucane.

 

I choć zrobili to wandale, to niestety nie zmienia to faktu, że to właśnie właściciel terenu będzie musiał zapłacić za jego uprzątnięcie.


 Dlaczego ludzie to robią? To chyba bardziej kwestia mentalności, niż ekonomii. Polska mentalność wciąż jest taka, że w najlepszym razie nie śmieci się na swojej posesji, ale kawałek dalej już można.


Strażnicy miejscy każdego dnia prowadzą  działania w zakresie kontroli i obserwacji miejsc tworzenia się dzikich wysypisk śmieci. Kontrolami objęte są miejsca zlokalizowane przez Straż Miejską. w rejonach narażonych na ich tworzenie się m.in.:

- Osiedle Skarpa, Dobrzyńska – teren PPPT przy ul. Długiej, ul. Kobiałka;

- Osiedle Trzepowo – ul. Jordanowska;

- Osiedle Międzytorze ul. Graniczna;

- Osiedle Radziwie/Góry/Ciechomice – ul.: Tartaczna, Zielona, Krakówka, Ukośna, Klinowa, Nizinna, Przeprawa;

- Osiedle Borowiczki/Imielnica – ul.: Raczkowizna, Urbanowo, Warmińska, Lisia, Sarnia, Chmielna;

-  Osiedle Wyszogrodzka – teren po byłej JW, ul.: Norbertańska, Graniczna.

 

Zdarza się, że o porzuconych śmieciach w różnych częściach miasta  informują nas sami mieszkańcy, którzy są taki faktem oburzeni. Otrzymane sygnały sprawdzamy zawsze.

Dlatego, jeśli jesteś świadkiem nielegalnego wyrzucania śmieci lub wiesz, gdzie powstało  nowe wysypisko śmieci przeslij nam informację wraz ze zdjęciem  na adres:

 

e-mail: ,

 

e-mail: – kierownika Referatu Rejonów Służbowych

 

Straży Miejskiej lub za pomocą strony internetowej BrudnoTu.

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif