mieszane patrole działały na cmentarzach

Ponad 1200 sztuk rozdały  mieszane patrole specjalnych ulotek na cmentarzach
i w ich obrębie oraz w rejonie galerii handlowych i targowisk.  Co roku mieszane  patrole składające się ze strażników miejski, policjantów i uczniów: I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy oraz  Płockiego Uniwersytetu Ludowego mają za zadanie m.in. przeprowadzenie działań profilaktyczno - prewencyjnych skierowanych do mieszkańców miasta.

 

 

Mieszane patrole jak co roku rozdawały  ulotki z poradami dotyczącymi m.in. tego jak np. ustrzec się przed kradzieżą i zabezpieczyć mieszkanie lub samochód przed włamaniem. Strażnicy miejscy i policjanci  prowadzili  rozmowy z ludźmi, aby podczas sprzątania grobów dokładnie pilnowali torebek, saszetek, w których mają dokumenty, klucze od mieszkania, pieniądze, czy inne cenne rzeczy. Uczestnicy mieszanych patroli będą namawiać, aby osoby sprzątające groby zaznaczyli np. lakierem do paznokci, flamastrem czy farbą cenne znicze i wiązanki kwiatów w taki sposób, żeby nie straciły one swojego uroku, ale nie były już atrakcyjne dla złodzieja.

 

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony mieszkańców miasta. Przeprowadzone rozmowy,  pozwoliły służbom mundurowym na pozyskanie ważnych  informacji, które w przyszłości posłużą do przeprowadzenia kolejnych kampanii społecznych, mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zapewnienie ładu i porządku na terenie miasta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png