Pan z gruzem ? Uśmiech do kamery !

Nie popisał się błyskotliwością mężczyzna, który wyrzucił gruz obok  kontenerów na odpady komunalne przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie. Zrobił to… tuż pod okiem kamery monitoringu miejskiego.

Otrzymaliśmy informację od anonimowej osoby, że przy ul. Skłodowskiej w ładnych białych workach leży gruz. Przejrzeliśmy zapisy monitoringu, by zabezpieczyć dowody i dokładnie ustalić, jak gruz trafił w to miejsce.

Otóż, kilka dni temu około godziny 11.30 młody mężczyzna prawdopodobnie mieszkaniec powiatu płockiego ( wskazywać na to mogą tablice rejestracyjne pojazdu) zaparkował swoje auto  obok kontenerów. Następnie wyjął z pojazdu specjalny wózek na którym przetransportował,  bez żadnego wysiłku worki z gruzem. A następnie spokojnie odjechał.

Prawdopodobnie mężczyzna był świadomy, że łamie prawo, a mimo to dopuścił się wykroczenia.

Udział w takim filmiku sporo będzie go kosztować. Mandat, który grozi temu mężczyźnie
z art. 145 Kodeksu Wykroczeń  dotyczy  zanieczyszczania miejsca publicznego i  wynosi max. 500 zł, ale jeśli  go nie przyjmie, to musi liczyć się z tym, że sprawa trafi do sądu.

Przypomnijmy, że wywóz gruzu i wysypywanie go w miejscach do tego nieprzeznaczonych – czyli także do kontenerów na odpady czy przy boksach śmietnikowych – jest nielegalne.

A przecież gruzu można się pozbyć bezkarnie i bezpłatnie.

Mimo wprowadzonej obowiązkowej opłaty za odbiór śmieci, którą ponosi każdy mieszkaniec, niestety nadal nie brakuje osób, które pozbywają się odpadów w lesie lub podrzucając na inne posesje.

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif