Zaostrzenie rygorów wychodzenia z domu ! ! !

Uwaga! Zaostrzenie rygorów wychodzenia z domu!


Od dziś do 11 kwietnia br. obowiązywać będzie ograniczenie w zakresie poruszania się po mieście. Za złamanie nowych zasad bezpieczeństwa  grozić będzie  kara grzywny do 5 tys. zł. 

 

Co to oznacza ?

Zgodnie z nowymi przepisami nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.  Obostrzenia nie dotyczą jedynie:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem czy prowadzisz swoją firmę masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

 

UWAGA ! Ważne! 

Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

 

Zaostrzone zasady jazdy komunikacją miejską

Komunikacja Miejska w Płocku będzie działać nadal. Jednak w autobusie  tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Co to oznacza ?


– krótkie autobusy (12-metrowe) będą zabierać z przystanków od 11 do 15 pasażerów; autobusy przegubowe – w zależności od modelu – przewiozą jednorazowo od 18 do 25 pasażerów;


– na każdym autobusie – na jego bocznych szybach lub drzwiach znajdzie się informacja, dotycząca maksymalnej liczby pasażerów;


– KM skieruje na swoje linie miejskie wszystkie autobusy przegubowe;


- kursy o największej liczbie pasażerów (zgodnie z badaniami wykonanymi w ostatnich dniach) zostaną wzmocnione dodatkowymi kursami;


– w środę autobusy KM będą kursować według dotychczasowego rozkładu jazdy, dostępnego m.in. na www.kmplock.eu

 

Wprowadza się całkowity zakaz zgromadzeń


Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Będziesz mógł się jednak spotykać z najbliższymi.

 

Zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych


Ograniczenia w przemieszczaniu się nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym, przy czym w mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

 

Zakłady pracy


Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif