nietrzeźwy kierowca ujawniony "okiem" kamery

 

Czujne oko operatora  monitoringu miejskiego, skutkowało zatrzymaniem nietrzeźwego kierującego. 20-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.


Około godz. 1.40 w nocy z piątku na sobotę operator monitoringu miejskiego zauważył mężczyznę, który na placu Narutowicza  chwiejnym krokiem wsiada do auta. 

 

Pracownik monitoringu niezwłocznie poinformował o swoim spostrzeżeniu dyżurnego KMP. Policjanci, po informacji od operatora monitoringu miejskiego, jakimi ulicami porusza się pojazd, zatrzymali 6 minut później w alei  Kobylińskiego  do kontroli wskazany samochód. Jak się okazało 20-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Powyższe zdarzenie pokazuje, że dzięki monitoringowi miejskiemu systematycznie poprawia się ład i porządek publiczny na terenie miasta. Nie jest to pierwsze takie zdarzenie, gdzie system kamer przyczynił się do ujawnienia przestępstw lub wykroczeń.  Znaczna część ujawnionych zdarzeń dotyczyła zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, kradzieży, zniszczenia mienia, jak również spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, do których dochodziło m.in. podczas zabezpieczeń imprez rozrywkowych. Wielokrotnie materiały z monitoringu wizyjnego miasta, służyły służbom mundurowym jako istotne materiały dowodowe.

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png