"Bieg o wiedzę" - podsumowanie

W ramach „VII Wakacyjnej Przygody z Bezpieczeństwem” Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej zorganizował zabawę pod nazwą „Bieg o wiedzę”. Do rywalizacji o najwyższe miejsce na podium stanęło 13 drużyn.


Zadaniem, każdej z  drużyn było odwiedzenie, jak największej liczby punktów kontrolnych, których  w sumie było  22. W każdym punkcie drużyna musiała wykonać określone zdanie, aby otrzymać cenne punkty, które po podsumowaniu dawały szanse na miejsce na podium. Na miejsca kontrolne Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej wybrał,  takie instytucje jak m.in.: Miejski Ogród Zoologiczny, Państwowa Straż Pożarna, WOPR, MKRPA Wodociągi Płockie, Książnica Płocka, PLOT czy Nadleśnictwo Płock.

 

Warto zauważyć, iż jednym z celów „Biegu o wiedzę”, było m.in. zaprezentowanie najmłodszym mieszkańcom naszego miasta ciekawych miejsc, czy tez instytucji z pomocy  lub ofert mogą skorzystać teraz lub w przyszłości.

 

Po zaciętej acz wyrównanej walce I miejsce zdobywając 105 punktów zajęła Świetlica Środowiskowa „Dom Marzeń”, II miejsce z ilością 101,5 punktu zajął  Klub Profilaktyki Środowiskowej „Skarpiak”, a na III miejscu zdobywając równo 100 punktów uplasowała się Świetlica Środowiskowa „Chatka Puchatka”. Zespół Profilaktyki SM postanowił wyróżnić Świetlicę Środowiskową „Iskierka” ( 97 punktów) oraz przyznać nagrody specjalne dla Świetlicy Środowiskowej „Pozytywka” ( 93 punkty) oraz Świetlicy Środowiskowej „Promyk” ( 87 punkty). Zespół Profilaktyki wręczyć również nagrodę pocieszenia Świetlicy Środowiskowej „7 życzeń” , która zdobyła 86,5 punktu.   

 

Nagrodzone drużyny w „Biegu o wiedzę” otrzymały m.in. gry edukacyjne, sprzęt sportowy, słodycze oraz inne gadżety  do zabawy.  Radości ze zwycięstwa i nagród było co nie miara.

 

Podczas pikniku podsumowującego „Bieg o wiedzę” rozstrzygnięto również dwa konkursy ogłoszone przez Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej. Pierwszy to „Ekoludek” w ramach, którego placówki profilaktyczne miały za zadnie wykonać z materiałów, które można poddać recyklingowi owego ekoludka. Jury postanowiło uhonorować  za wykonane prace i przyznać: I miejsce – Klubowi Osiedla Dworcowa, II miejsce Świetlicy Miejskiej „Promyczek”, III miejsce KPŚ „Latający Kufer” a wyróżnienie trafiło do Świetlicy Środowiskowej „Iskierka”. Z kolei drugi rozstrzygnięty konkurs dotyczył plakatu o tematyce profilaktycznej stworzonego na podstawie przedstawienia teatralnego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej.

 

Rozpoczęcie  „Biegu po wiedzę”, jak również jego podsumowanie odbyło się na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego przy „grzybku”.

 

Podczas pikniku dzieci miały również m.in. możliwość obejrzeć pokaz w wykonaniu młodzieży z I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
logo BIP.png