objazdy przy cmentarzach ( 29.10.18 r. )

Funkcjonariusze Straży Miejskiej 1 listopada będą mieli za zadanie zabezpieczenie przyległych do cmentarzy parkingów oraz zapewnienie drożności przejazdu w ich obrębie. Do służby zaplanowano cały skład osobowy Straży Miejskiej.

 

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb mundurowych.

 

Aby ułatwić dotarcie na groby bliskich, w dniu Wszystkich Świętych zmieniamy organizację ruchu w okolicach cmentarzy.

 

1 listopada zamknięty zostanie przejazd ul. Bielską, na odcinku między skrzyżowaniami z ul. Targową oraz Sierpecką. Zamknięty będzie również zjazd na ulicę Bielską z obwodnicy.

Wyłączenie ruchu nastąpi o godz. 5 rano. Ulica pozostanie zamknięta do godz. 20, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu podejmą kierujący ruchem policjanci.

1 listopada będzie kursowało osiem specjalnych, bezpłatnych linii autobusowych oznakowanych od numeru 70 do 77, z czego linia 76 pojedzie z Borowiczek do cmentarza przy ul. Gościniec. Pozostałe dojeżdżać będą do cmentarza komunalnego. Trasy linii specjalnych i rozkłady jazdy zawisną na przystankach autobusowych na kolorowym papierze. Można będzie skorzystać również z linii, które regularnie kursują do cmentarza komunalnego, oznakowanych numerami 4 i 24. W dniu Wszystkich Świętych będą to linie darmowe.

Osoby, które przyjadą z centrum samochodem będą mogły bezpłatnie pozostawić auto na placu Ryneksu u zbiegu ul. Bielskiej oraz Targowej, który służy jako giełda samochodowa i dalej pojechać autobusem linii specjalnych. Każda z nich kursować będzie co 15 minut.

Do cmentarza komunalnego samochodem można będzie dojechać jedynie od strony północnej, od Bielska i Sierpca. Wszystkie parkingi, w tym nowy obiekt na ponad 300 miejsc, będą dostępne.

Al. Kobylińskiego zostanie zamknięta na dwóch fragmentach. Jak co roku nie będzie przejazdu Al. Kobylińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza.

Całkowicie zamknięty zostanie również północny pas Al. Kobylińskiego (ten bliżej Marynarza) na odcinku od skrzyżowania z ul. Bielską do ul. Łukasiewicza. Południowy pas zostanie zamieniony na parking, podobnie jak w poprzednich latach. Wjazd na parking będzie możliwy tylko z ul. Łukasiewicza, wyjazd – tylko na ul. Bielską.

Wprowadzenie takiej organizacji ruchu nastąpi 1 listopada również o godz. 5.00 rano. Aleje pozostaną zamknięte do godz. 20, ale ostateczną decyzję o czasie uruchomienia przejazdu również w tym przypadku podejmą kierujący na miejscu ruchem policjanci.

 

Cmentarz w Radziwiu

Wzdłuż ul. Krakówka będą parkować samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza. Po cmentarza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, ale tylko do ul. Spokojnej. Wskazany będzie parking na terenie posesji kościelnej.


Cmentarz w Imielnicy

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza - przy skrzyżowaniu z ul. Sielską. Zakaz parkowania będzie obowiązywał po przeciwnej stronie ul. Harcerskiej na odcinku od ul. Łamanej do ul. Sielskiej.  


Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony w 31 października po godz. 14.00 i 1 listopada parking przy Zespole Szkół Technicznych w al. Kilińskiego oraz na istniejącym parkingu dla  autobusów przy ul. Norbertańskiej. Porządku na parkingach pilnować będzie Straż Miejska.


Cmentarz przy ul. Świętej Siostry Faustyny

Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

 

Cmentarz przy ul. Sierpeckiej

Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

 

Cmentarz przy ul. Gościniec

Bez dodatkowej zmiany organizacji ruchu.

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif