Wyrzucasz nielegalnie śmieci ? Namierzy cie fotopułapka Strazy Miejskiej ! ( 03.01.19r. )

Wyrzucasz śmieci do lasu, czy w miejsca do tego celu niewyznaczone? Możesz spodziewać się mandatu. Straż Miejska  wyposażona  została w fotopułapki, które w najbliższych dniach zawisną ukryte na drzewach.

 

Kamery dla strażników zakupił Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka.

Gdzie zostaną zamontowane fotopułaki ? W miejscach, gdzie najczęściej z naszych obserwacji dochodzi do powstawania dzikich wysypisk oraz w tych, które ustalimy wspólnie z WKŚ UMP.

 

Urządzenia będą pracować przez całą dobę. Mogą wykonywać również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch. Podobnym urządzeniem dysponują również strażnicy leśni.

 

Przypominamy, że fotopułapka to przenośna kamera. To niewielkie i niepozorne urządzenie nagra filmy i zrobi zdjęcia, które następnie prześle na telefon komórkowy. Po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej podejmie decyzję o interwencji. Fotopułapka reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, kiedy ktoś znajdzie się w jej pobliżu, dlatego może działać przez dłuższy czas bez konieczności częstego ładowania. W Płocku fotopułapki  wykorzystywane będą  do monitorowania terenów, na którym powstają dzikie wysypiska śmieci.

Przypomnijmy, że za podrzucanie śmieci, odpadów   grozi kara do 500 zł.

 

 

 

 

 

 

 

POWRÓT  Drukuj  
right4.jpg
right5.jpg
right8.gif
ALH-facebook.jpg
pufp.jpg
right11.gif